Filosofisen tiedekunnan yhteystiedot

Dekaanit

Janne Pietarinen
No image.
Nimike
Professori, dekaani
Sähköposti
janne.pietarinen@uef.fi
GSM-numero
0504650642
Suora numero
0294452672
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 113

Jopi Nyman
No image.
Nimike
Professori, englannin kieli, 1. varadekaani
Sähköposti
jopi.nyman@uef.fi
GSM-numero
0504423199
Suora numero
0294452143
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 249, vastaanottoaika ti 13-14

Pertti Väisänen
No image.
Nimike
Professori, kasvatustiede, erityisesti oppiminen ja opetuksen tutkimus, 2. varadekaani
Sähköposti
pertti.vaisanen@uef.fi
GSM-numero
0503661478
Suora numero
0294452300
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 206b

Tiedekunnan hallinto

Kari Korhonen
No image.
Nimike
Johtava hallintopäällikkö
Sähköposti
kari.korhonen@uef.fi
GSM-numero
0504323826
Suora numero
0294452002
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 111a

Sanna Koskela
No image.
Nimike
Suunnittelija, Savonlinnan siirto, normaalikoulu
Sähköposti
sanna.koskela@uef.fi
GSM-numero
0503527351
Suora numero
0294452146
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 310

Outi E Tikkanen
No image.
Nimike
Suunnittelija, Savonlinnan siirto, opinto-asiat
Sähköposti
outi.e.tikkanen@uef.fi
GSM-numero
0503308934
Suora numero
0294452242
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 310

Talous-, henkilöstö- ja yleishallinnon lähipalvelut

Johanna Järvinen
No image.
Nimike
Talouskoordinaattori, taloustiimin esimies
Sähköposti
johanna.jarvinen@uef.fi
GSM-numero
0505968441
Suora numero
0294452007
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 102

Helena Eskelinen
No image.
Nimike
Taloussihteeri
Sähköposti
helena.eskelinen@uef.fi
GSM-numero
0504421936
Suora numero
0294452008
Huoneen tiedot
Joensuu Metla 198b

Anne Lemström
No image.
Nimike
Taloussihteeri
Sähköposti
anne.lemstrom@uef.fi
GSM-numero
0504422834
Suora numero
0294455381
Huoneen tiedot
Joensuu Jnor, Länsikatu 1077

Paula Sokuri
No image.
Nimike
Taloussihteeri
Sähköposti
paula.sokuri@uef.fi
GSM-numero
0504082418
Suora numero
0294458158
Huoneen tiedot
Joensuu

Milena Fayt
No image.
Nimike
Tutkimusrahoituksen koordinaattori
Sähköposti
milena.fayt@uef.fi
GSM-numero
0503410892
Suora numero
0294452052
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 104

Noora Hämäläinen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
noora.hamalainen@uef.fi
GSM-numero
0504090376
Suora numero
0294458376
Huoneen tiedot
Joensuu Natura 347

Johanna Partanen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri, normaalikoulut
Sähköposti
johanna.partanen@uef.fi
GSM-numero
0503759324
Suora numero
0294452065
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 304

Anna-Maria Puharinen
No image.
Nimike
Henkilöstösuunnittelija
Sähköposti
anna-maria.puharinen@uef.fi
GSM-numero
0504423362
Suora numero
0294452006
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 105

Lea Pulli
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri
Sähköposti
lea.pulli@uef.fi
GSM-numero
0503710130
Suora numero
0294452009
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 103

Anu Tanskanen
No image.
Nimike
Henkilöstösihteeri, normaalikoulut
Sähköposti
anu.tanskanen@uef.fi
GSM-numero
0503759324
Suora numero
0294452065
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 304 (työvapaalla 21.2.2019 saakka)

Tuula Pajula
No image.
Nimike
Toimistosihteeri, yleishallinto
Sähköposti
tuula.pajula@uef.fi
GSM-numero
0504423266
Suora numero
0294452042
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 316

Opintoasiat

Henni Nevalainen
No image.
Nimike
Opintokoordinaattori, kasvatustieteellinen ala
Sähköposti
henni.nevalainen@uef.fi
GSM-numero
0503714330
Suora numero
0294452033
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 216

Kaisu Kortelainen
No image.
Nimike
Amanuenssi, jatkokoulutusasiat
Sähköposti
kaisu.kortelainen@uef.fi
GSM-numero
0505623565
Suora numero
0294458032
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 306

Maiju Parviainen
No image.
Nimike
Koordinaattori, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
maiju.parviainen@uef.fi
GSM-numero
0503670127
Suora numero
0294452078
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 308

Juuso Loikkanen
No image.
Sähköposti
juuso.loikkanen@uef.fi
GSM-numero
0504092532
Suora numero
0294458038
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 214

Postiosoite

Joensuun kampus 

Itä-Suomen yliopisto
Filosofinen tiedekunta
Joensuun kampus 
PL 111, 80101 Joensuu

Osastojen ja harjoittelukoulujen yhteystiedot

Humanistinen osasto

  • Suomen kieli ja kulttuuritieteet
  • Vieraat kielet ja käännöstiede

Kasvatustieteiden ja psykologian osasto

  • Erityispedagogiikka
  • Kasvatustiede ja aikuiskasvatustiede
  • Ohjauksen koulutus
  • Psykologia

Soveltavan kasvatustieteen ja opettajankoulutuksen osasto

Teologian osasto

  • Läntinen teologia
  • Ortodoksinen teologia